Aplinkos įrašų serija: Arturas Bumšteinas

LTMKS radijas / aplinkos įrašų serija / Arturas Bumšteinas

„Kūrinys „Vitebsko g. 23“ buvo įrašytas tuo pačiu adresu esančio namo trečiojo aukšto koridoriuje, kuriuo Kristupo Giko paprašiau eiti labai lėtai, keturis kartus, kiekvienąkart bosine fleita grojant tą pačią pilnų tonų garsinę medžiagą, tačiau kaskart mažąja seksta aukščiau. Kaskart eidamas koridoriumi Kristupas galėjo nuspręsti, kurį iš duotų keturių tonų jis gali pasirinkti. Tik bendrais bruožais aptarėme, kuo turi skirtis kiekvienas ėjimas, koks galėtų būti virštoniais atliekamų garsų atsikartojimo dažnumas, įsiklausymas į kiekvieno garso mikrotekstūrinius skirtumus bei garso ir pauzės santykis. Atlikėjui pasiūliau kiekvieną ėjimą įsivaizduoti kaip labai paprastą, tačiau iki 15 minučių ištęstą melodiją. Visi keturi ėjimų koridoriumi garso įrašai buvo sudėti groti kartu, šen bei ten išimant fleitos garsus. Į atsitiktinai sutapusias tonų vertikales intervencijos nebuvo daug. Siekdamas paslėpti nusikaltimo prieš gamtą pėdsakus pasitelkiau radijo imtuvu labai tyliai skambantį trumpųjų bangų eterio triukšmą.“
Arturas Bumšteinas

Arturas Bumšteinas (g. 1982) baigė kompoziciją Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje. 2009 m. dėstė „Aldeburgh Young Musicians“ kūrybinėje laboratorijoje „Snape Maltings“ meno centre, 2017 m. – Universitat der Kunste Berlyne, o šiuo metu dėsto garsinę raišką Vilniaus dailės akademijoje. Jis yra surengęs septynias personalines parodas ir dalyvavęs daugiau kaip trisdešimtyje grupinių parodų bei festivaliuose Europoje ir JAV. Bumšteinas yra išleidęs plokštelių Lietuvos ir užsienio leidyklose. Jis taip pat buvo apdovanotas Europos transliuotojų sąjungos (EBU) prizu „Palma Ars Acustica“ festivalyje 2013 m., 2017-uosius praleido DAAD rezidencijoje Berlyne, o už garsinių eksperimentų integraciją į naujas teatro formas 2019 m. buvo apdovanotas Boriso Dauguviečio auskaru.

Laidos metu taip pat girdėsite ištrauką iš Annea Lockwood albumo „A Sound Map of the Danube“ (Dunojaus garso žemėlapis).

Organizatorius – Lietuvos tarpdisciplininio meno kūrėjų sąjunga
Kuruoja – Gailė Griciūtė
Partneris – „Start FM 94,2“
Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba

Vizualus dizainas Marek Voida.
Nuotrauka Arturo Bumšteino.