Aplinkos įrašų serija: Audrius Šimkūnas

LTMKS radijas / aplinkos įrašų serija / Audrius Šimkūnas 
„S & M“ (Sensors and Measurements / Jutikliai ir matuokliai)

„Atakuojamas negirdimų garsų, stoviu priremtas prie žemiausiais dažniais griaudžiančios sienos. Tvora, atskyrusi mūsų ribotus jutimus, išnyksta tarp triukšmo agonijoje besiraitančių jutiklių: tik čia ir dabar elektra tampa garsu, tik čia ir dabar rūpestingai išmatuota kančia tampa skaitmeniniu malonumu. Informacija veikianti kaip tikrovės deformacija. Ekspozicija atrakinusi kompoziciją. „Sado & Mazo“ kūrinyje naudojami garsai, išgauti oro užterštumo, radiacijos, elektromagnetinio spinduliavimo, vibracijos matuoklių ir detektorių, realiu laiku gaunamą informaciją paverčiant girdimu spektru. Jie, o kartu ir papildomi vietogarsiai, surinkti Sodas 2123 erdvėse. 2020 m., lapkritis-gruodis.“ (Audrius Šimkūnas)

Audrius Šimkūnas (aka Sala) jau daugiau nei 15 metų dirba garso meno sferoje, jo tyrinėjimų sritis – aplinkos garsai bei jų įrašai. 
Audrius Šimkūnas yra 1994 m. susikūrusio laisvos formos performanso kolektyvo „Sala“ įkūrėjas. Triukšmingi ir provokatyvūs kolektyvo pasirodymai buvo surengti didžiausiuose šiuolaikinės alternatyvios muzikos festivaliuose: „Sumirimas“, „Didelis pasaulis!“, „Mėnuo Juodaragis“, „Tundra“, „Sūpynės“, etc. Kolektyvas yra išleidęs virš penkiolikos oficialių ir neoficialių muzikinių albumų. Solo kūryboje menininką domina tylūs, galbūt be specialių techninių priemonių net negirdimi garsai. Šalia aplinkos garsų, vietogarsių rinkimo, dokumentavimo garsų žemėlapiuose Audrius Šimkūnas organizuoja garsinius pasivaikščiojimus, garso meno dirbtuves, pokalbius apie akustinę ekologiją. Ypatingą vietą jo kūryboje užima paprasta ausimi negirdimi garsai, kurių klausymui naudojamos netradicinės techninės priemonės: povandeniniai mikrofonai, kontaktiniai mikrofonai, seisminiai davikliai, elektromagnetinių laukų antenos. Visa tai padeda atskleisti mus supantį negirdimą pasaulį.

Laidos metu taip pat girdėsite: Audrius Šimkūnas – Aqua Radio ir Jana Winderen – Isolation/Measurement.

Nuotrauka Gabijos Stašinskaitės