Gruodžio 1 d., 20 val. „Rasų radijo“ galerija kviečia pasiklausyti antrojo James Andean kuruojamos „Sonic Worlds: Works from MTI²“ serijos kūrinio, garso menininkės Louise Rossiter – „Fairytale journey on the bloodstream“.
„Fairytale journey on the bloodstream“ yra įkvėptas ir paremtas infografijos pradininko Fritz Kahno to paties pavadinimo tekstu. Tai – metaforiška, fikcinė kelionė per žmogaus kraujotakos sistemą, puikiai tinkanti nuotykių ar mokslinės fantastikos naratyvams, tokiems kaip režisierių Richard Fleischerio ir Harry Kleinerio filmas „Fantastic Voyage“ (taip pat ir Otto Klemento ir Jerome Bixby’io romanas tokiu pačiu pavadinimu), kuriame iki molekulės dydžio sumažinta povandeninio laivo įgula leidžiasi į kelionę sužeisto mokslininko kūnu idant „sutaisytų“ jo smegenis.
Kahno istorijoje (o taip pat ir šioje garsinėje jos interpretacijoje) kraujo takais keliaujame „valtimi-ląstele“. Taigi, kūrinyje derinami (ne)realūs ir visai abstraktūs garsiniai pasauliai. Kelionę pradedame vingiuotais kapiliarais ir judame liaukų urvo link, Kahnas šį urvą prilygino Fingalo olai Škotijoje. Atsidūrę jame esame bloškiami pro liaukos angą ir prasiskverbdami pro ląstelės sieną patenkame į arterinę sistemą – čia širdies pumpuojamo kraujo jėga mūsų kelionę padaro kur kas audringesne ir pavojingesne.
i: Capillaries and Caverns (Kapiliarai ir urvai)
ii: Through the Cell Wall and into the Venous System. (Pro ląstelės sieną į venas)
iii: Into the Arterial System (Į arterinę sistemą)
iv: On the Waves of the Bloodstream. (Kraujo apytakos bangose)
v: Halls and Pillars (Menės ir kolonos)
vi: Into the Lungs (Į plaučius)
vii: Hellish Descent (Velniškas nusileidimas)
Apie autorę:
Louise Rossiter (g. 1986) yra Lesteryje (JK) gyvenanti elektroakustinės muzikos kompozitorė ir garso menininkė, tyrinėjanti tokias temas kaip lūkesčio pojūtis akusmatinėje muzikoje, akustinė ekologija, daugiakanalė kūryba ir įerdvinimas (spatialisation). Menininkės darbai buvo atlikti: EMS, Šanchajaus Elektroninės muzikos savaitės metu, „Influx“ (Musiques et Reserches), „L’espace du sons“, NYCEMF, BEAST, SSSP, „Sound Festival“, „Soundings…“, „Sound Junction“, Toronto elektroakustinio simpoziumo metu, Bolonijos muzikos konservatorijoje ir „Electroacoustic Wales“. Apdovanojimai tarptautiniuose konkursuose: „Destellos International Composition Competition“, „Musica Nova“ (Praha, Čekija), „Franz Liszt Stipendium“ (Veimaras, Vokietija), „Electronic Music Week“ (Šanchajus, Kinija), „L’espace du son international“
(Briuselis, Belgija).