Lengu i Jetes

Lengu i Jetes (Fluid of Life)

Prisijunkite prie mūsų jūroje, kad patirtumėte kelionę per pietų Albaniją, kad išgirstumėte kanjono griuvėsių žadinimą, polifoninius ugnies sūkurius, betikslius naktinius kryžiaus žygius ir daugialypius susitikimus su įvairiais subalpių gyventojais. Dalyvių klausimų ir atsakymų metu „Lengu i Jetes“ įvertins 2021 m. susibūrimą, nubraižys horizontą ir, tikėkimės, įžiebs kibirkštį prisijungti prie mūsų susibūrimų 2022 m.!


„Rasų radijas“ ir ÂMÂLBIÂ* pristato dviejų dalių garsinę kolaboraciją radijo galerijoje rasuradijas.lt:
Antra dalis:


Lengu i Jetes (Gyvybės syvai) Sekmadienis, 02.02.22


Dar visai neseniai PULCRÂ PLLÂJË’s ÂGÛÂ VIVÂ ** rezidencijos metu „pllâjërs“ konspiracija nusirito į kanjoną Nivicë, senovės albanų kaimelyje, kuriame gyvena retasis Egiptiečių grifas, dar žinomas Faraono viščiuko vardu, uostinėjantis gigantiškuosius amorfalus ir pakeliui gaudantis spurdančius maldininkus. Netrukus geologinė nuošliaužų, slėnių, skardžių, įdubų, akmens šlaitų, krioklių ir upių raštų klejonė užbūrė bendrus jų pojūčius, o jie nuvingiavo žemyn ir įsikūrė ant kalkakmenio riedulio gluminančio tarpeklio prieangyje. Nušviesti žemės spindesio ir savo jutiminio suvokimo dėka jie ėmė konfabuliuoti garsų pynes, idėjas ir melodijas echolalijos, improvizacijos, atkartojimo ir apsvarstymų pagalba, įkvėpimo išsyk semdamiesi iš savo aplinkos sluoksnių ir gyvojo kraštovaizdžio.


Atlikėjai: Oliver Bulas, Casper Clausen, Andrew de Freitas, Raquel Dimantas, Luka Ivanovic, Deborah Ruffato, Melanie Matthieu, visa kelionės metu sutikta gyvūnija ir augalija.
Instrumentai: dainuojantis pjūklas, balsas, telefonas, akmenys, pagaliukai, vėjas, vanduo ir kt.
Redagavimas: Melanie Matthieu, Casper Clausen & Andrew de Freitas
Miksas: Casper Clausen
Užrašai: į įrašus įterpėme nepaprasto Diane’s Cook romano „The New Wilderness“ ištraukas.
Visi įrašai buvo įrašyti gyvai Albanijos kalnuose 2020 m. rugpjūtį ir 2021 m. spalį.
Dėkojame: Planet Earth, Camp Nivica, Bujtina mbi Kanion, Aoos River

*ÂMÂLBIÂ – autonomiškas projektas po atviru dangumi, vykstantis Labërijoje, kalvotame pietvakarių Albanijos regione. Tai subalpinis rojus, stūksantis tūkstantis metrų virš jūros lygio ant užburiančios plynaukštės toli nuo mūsų miesto šurmulio. Laukinė pasakų šalis visų rūšių gamtos mylėtojams ir juslioms esybėms laisvomis sielomis. ÂMÂLBIÂ siekia tapti simpoetine eksperimentine bendruomene, kurios pagrindas – kvintesencinės tvaraus bendragyvenimo formos šiuo mūsų gyvenamu laiku, pavyzdžiui, koegzistavimas, ekologija, likvidumas, perspektyvizmas, simbiozė…o taip pat ir įvairių rūšių rūpestis ir žaidimas.

**PULCRÂ PLLÂJË – vis ryškėjanti autonomiška rezidencija, prieglobstis ir platforma, skirta daugiau-nei-žmogiškam eksperimentavimui. Čia, ÂMÂLBIÂ -oje, individai bei kolektyvai gali leisti laiką, dirbti, žaisti, rinkti, priglausti, mokytis, tyrinėti ir atsiriboti ištisus metus. ÂGÛÂ VIVÂ – tai ÂMÂLBIÂ -os multinatūralus derliaus nuėmimo festivalis, kuriuo švenčiamas penktasis Žemės sezonas.

Norėdami prenumeruori mūsų naujienlaiškį, parašykite melaniematthieu@telenet.be!