PL-RR

Adomas Palekas ir Hugo Lioret – „Plyštantis laikas“

Kovo 18 d., 20 val. „Rasų radijo“ galerijoje išgirsite Adomo Paleko ir Hugo Lioret kūrinį „Plyštantis laikas“.
Adomo Paleko (LT) ir Hugo Lioret (FR) garsinis koliažas sudarytas iš lauko įrašų bei 2021 m. vykusio dueto gyvo pasirodymo Amsterdame.
Autoriams, šis kūrinys yra lyg vienas gilus įkvėpimas ir labai lėtas atokvėpis. Iškvepiant laikas kinta – tysta, plyšta, tęsiasi, galų gale atrodo sustoja. Tai atspindi ir kūrėjų kasdienes praktikas, padedančias paleisti nerimą išlikti optimistiškiems bei susikoncentruoti šiuo skausmingu periodu.

BIO: Hugo Lioret – Elektroakustinės muzikos kompozitorius, muzikantas, garso menininkas iš Prancuzijos. Jo pagrindinis kūrybinis interesas yra lauko įrašai (field recordings) – garsinės paieškos, įrašų apdorojimas ir pritaikymas gyvuose muzikiniame pasirodymuose. Šiuo metu Hugo yra apsistojęs Hagoje, kur studijuoja Sonologijos institute.

BIO: Adomas Palekas – garso menininkas, kompozitorius, inžinierius iš Vilniaus, kūryboje ieškantis naujų ryšių tarp gamtos, fizikinių reiškinių bei žmogaus. Savo kompozicijose Adomas siekia garsiškai įkūnyti fizinius veiksmus, objektus ar net chemines reakcijas – sonifikuoti tai ko negirdime plika ausimi, suteikti balsą bei kompozicinę rolę veiksmams, kurie neturi garsinio prado. Jo individuali kūryba bei kolaboracijos buvo pristatytos Lietuvoje, Italijoje, Belgijoje, Olandijoje. Šiuo metu Adomas yra apsistojęs Hagoje, kur studijuoja garso meną – Sonologiją.

Vizualas: Hugo Lioret